Об’єкти показу

Компаніївський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету.

На зооекскурсію Вас запрошує один з найкращих навчальних закладів України. Гордістю технікуму є навчально-виробнича клініка, на території якої живуть корови, свині, кролі, нутрії, страуси і навіть сім’я віслюків! Тож всіх бажаючих залюбки покатає віслючок Ваня.

Нечаївський літературно-меморіальний музей Ю.І.Яновського.

У творчості видатного літератора Юрія Яновського поєдналися степ і море. І стоїть сьогодні серед степу Кіровоградщини корабель Яновського, бо форму саме корабля нагадує будівля музею.

Музей збудовано та відкрито у 1972 році на честь 70-річчя Юрія Яновського, який не тільки народився у цьому краї, а й увіковічнив його у своїх творах. Саме тут, у степах Компаніївщини відбувалися події, описані автором у його романі “Вершники”.

Урочище “Перелосне”

Перелосне – урочище на річці Сугоклей поблизу села Нечаївка Компаніївського району. У цьома місці річка протікає через плаский камінь, шо перекриває русло (ширина близько 50 м), утворюючи невеличкий водоспад.

Алея Менгірів “Межові камені”

Межові камені – археологічна пам’ятка України доби пізнього неоліту. Являє собою два ряди з 15 пар паралельних кам’яних монолітів, яку вчені називають алеєю менгірів. Хто і коли їх тут поставив? Може саме Ви знайдете відповідь на це питання?

Грот “Чортова печера”

А Ви чули про чортову кузню? Маєте нагоду побачити таку (не турбуйтеся, це місце вже багато років зовсім безпечне). Поблизу Межових каменів знаходиться кам’яний навіс – грот Чортова печера. При розкопках тут було знайдено залишки багаття, черепки посуду, кістки тварин, а стіни печери вкриті сажею.

“Хутір козачий”

Хочете порибалити? Хутір козачий – то справжнє “рибне місце”! У ставку, на березі якого стоїть хутір, водяться сом, сазан, окунь, карась, короп, товстолоб, щука та ін. А, якщо ви – не рибак, то можете просто відпочити серед степу широкого, вдаоині від міської суєти.