Дендропарк (до 2016 року — парк ім. 50-річчя Жовтня; розташований між вулицями Академіка Тамма, Волкова і Євгена Тельнова) свій початок бере у 1958 році , коли на окраїні тоді ще Кіровограда був створений мальовничий парк, який став легенями міста, окрасою та популярним місцем відпочинку жителів.
Тут було висаджено приблизно 50 видів різноманітних дерев та кущів. На його території була створена невелика зона з атракціонами для розваг і відпочинку населення. З 1972 р. – парк-памятка садово-паркового мистецтва  місцевого значення в Україні.

2001 року почалося відродження паркової зони (в оренді  Корпорації «ХХІ століття»).

Дендропарк пристосовано для забезпечення відпочинку всіх вікових груп населення.

На сьогодні Кропивницький Дендропарк – це паркова зона, що розміщена на 45 гектарах, 33 з яких займають зелені насадження і ландшафтні куточки, а на 12-ти – розміщені розважальні заклади та десятки атракціонів.

Кропивницький Дендропарк працює за  напрямками: робота атракціонів, тюльпан, зелена зона, екскурсійні програми, зоомістечко, фестивалі, виставки, програми, концерти, виступи, культурно, розважальні, спортивно-оздоровчі та інші заходи, акції, дитячі майстер-класи, кінотеатр просто неба, спортивна зона, благодійні програми та ін.

Василь Левицький