З 1949 до серпня 1970 року театр ляльок працював при обласній філармонії як «Дитяча бригада», а  частина колективу організувала театральну студію у Будинку піонерів.

З 1976 року Кіровоградський обласний театр ляльок став приймати своїх глядачів у власному приміщенні, розташованому у самому центрі міста, на площі ім.Б.Хмельницького.

Гастролював іншими країнами.

Театр ляльок проводить конкури малюнку за сюжетами прем’єрних вистав, розіграші, ігрові та розважальні програми та інше.

Творчий колектив  – учасник щорічного Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», що проходить на  території музею-заповідника «Хутір Надія».

До 75-річного ювілею театру створено і надруковано книгу «75 років з добром у серці і лялькою в руках». У вересні 2019 року театр ляльок провів перший Відкритий театральний фестиваль «Scene-Fest», присвячений 80-річчю заснування Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

Загалом за рік, у середньому, колектив театру благодійно обслуговує приблизно 4000 дітей різних пільгових категорій. За вісімдесят років діяльності, колективом театру створено понад 200 високохудожніх постановок на основі народних та авторських казок.

Обласний театр ляльок розташований у центрі міста за адресою: вул. Преображенська, буд. 3.

http://www.puppets.kr.ua/

Василь Левицький